Tahta | Hakkımızda

''Bizler, ekstrem spor meraklılarına fayda üretmek adına her ay web sayfamızdan extreme sports dergisi Tahta Mecmua'yı yayınlayarak yola çıktık. Sporcularımızın yeni rotalar çizmesine yardım etmek, son güncel ekipmanlardan ve teknolojilerden onları haberdar etmek, sporcularımızın bilmesi gerekeceğini düşündüğümüz her bilgiyi, haberi, spor yarışlarını ve seyahat rotalarını paylaşarak devam ettik. En büyük hedefimiz ise bu sporları daha çok insana duyurmak, teşvik etmek, bilgilendirirken cesaretlendirmek ve gelişmiş ülkelerde olduğu gibi bu sporları ‘’belli bir kesimin yapmış olduğu spor’’ kategorisinden çıkarabilmek oldu. Hep birlikte sağlık ve spor dolu bir yaşam sürmek isteğindeyiz.

Peki bizlerin ilham noktası neydi?

Kimimiz rüzgar üstü noktalarında esen rüzgarın gücüne tutkundu, windsurf (rüzgar sörfü) olmazsa olmazıydı.

Kimimiz içinse aynı rüzgarın harekete geçiren adı power zone’du. Kite’ı ile yollara çıkar, ve kitesurf yapardı.

Kimimiz bilirdi ki; dalga aralığı yüksekse, dalganın enerjisi yüksek olacak ve aynı yükseklikte swell’lerden dalga aralığı yüksek olan güçlü dalgalaya sahip olacaktı. Büyün dalgalara tutkundu. Dalga sörfüydü onun adı.

Kimimiz dağların tepesindeki yüksekliği elemine etmek için karların üzerinden slolomlar çizerek bitişe varırdı, kayakçıydı.

Kimimizin en hızlı şekilde dönüş yaptığı carvis dönüşleri yönünü belirler, dağın zirvesinden pistin sonuna varırdı, snowboard'çuydu.

Kimimiz ise kaykay zıplatma hareketi ollie ile saatlerini geçirirdi. Frontside, backside yada kendi ismini verebileceği hareketler için saatlerce kayardı, kaykaycıydı.

Ama hepimizin ortak noktası, tahtası ve spor ile sağlıklı yaşamaktı. Güzelliğin paylaştıkça arttığına inanmak, dostça yaklaşmak ve tecrübelerini sizler ile paylaşmaktı.