HYPTO KRYPTO

 

Defalarca “Yılın sörf tahtası” seçilen Hypto Krypto karşınızda. Dünya çağında çok büyük bir talebe sahip olan bu tahta geleneksellik ve modern performans arasında çok iyi bir denge yakalamış. Hafta sonu sörfçüsünden, en elit sörfçüye kadar herkese cevap verebilecek, “quiver-killer” denilen, yani tek tahtayla aklınıza gelecek her işi yapabileceğiniz, küçük sahil dalgalarından büyük tüplere kadar her dalgayı alabileceğiniz bir tasarım.

Göğüs kısmının altındaki fazla hacim, rüya gibi bir paddle deneyimi sunuyor. Tasarımı dalganın açık yüzeyinde sörf yapıp, hızlı kavisler yapmaya olanak sağlıyor.

Dış hatları burundan baktığımızda bize klasik twin fin izlenimi verirken, arka kısımları dar ağızlı pintail izlenimi veriyor. Geniş ve düz dış hatları yüksek hız sağlarken, pintail olan sonu çok keskin dönüşlere olanak tanıyor.

Göğüs ve merkez kısmında olan fazla hacim, kenarlarda iyice incelerek, tahtayı dalgaya çok iyi bir şekilde kenetliyor.

 

 

Genel olarak düz bir rocker’a sahip oluşu geç kalındığı takdirde bile gereken kalkışı sağlıyor. Dalganın dik yüzeylerinden girişe olanak tanıyor. Rocker tasarımının odaklandığı nokta hız. Sörfçülere asla beklemeyecekleri sürüşleri sunuyor.

Konkavı da yüksek hız için ve kenardan kenara yüksek kontrol için özellikle tasarlanmış.

Craig Anderson’ın ağzından birkaç kelime ile tahtayı dinleyecek olursak: “Ayaklarımın altında asla başka bir tahta düşünemem. Bu tahta eğer ona kendinizi adarsanız, size çok iyi bir performans sağlıyor. Hızlı ve heyecanlı bir sürüşü garanti ediyor. Benim sörf stilime uygun.”

http://www.haydenshapes.com/

Yorum yapabilmek için Kayıt Ol! yada Giriş Yap