WAKEBOARD FESTİVALİ

Geçtiğimiz günlerde Wake Turkey tarafında Hip-Notics'te ilk gerçekleşen Wakeboard Festivalini bizde çok merak ettik ve neler olduğunu sizler için öğrendik! Bakalım neler olmuş?

Türkiye’de Wakeboard sporunu geliştirmek adına 2018 yılında kurduğumuz WakeTurkey platformu ile  wakeboard ve su sporları alanında çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.
 
Antalya Hip-Notics’de 13-16 Haziran 2019 tarihlerinde ise Türkiye’nin ilk Wakeboard Festivali’ni düzenledik. Tesis kapasitesi gereği 120 kişilik butik bir konseptte gerçekleşen festivalde katılımcılarımıza eğlenceli etkinlikler, ödüllü yarışmalar, konsept partiler ile farklı bir ortam sunmayı hedeflerken sosyal medya üzerinden 80.000’den fazla kişi ile festival kapsamında etkileşime geçerek bu sporun tanınmasına katkı sağladık.
Festival kapsamında daha önce denenmemiş eğlenceli etkinlikler de düzenledik. Örneğin Super Mario oyunumuzda katılımcılar Super Mario kostümü ile gölete yerleştirilen platformlara değerek ve engellerden atlayarak puanlar topladılar ve ödüller kazandılar. 
 
 
Dünya Şampiyonu ve Guinness Rekortmeni Nick Davies; şovları ile katılımcıları coştururken, ödüllü wakeboard yarışmamızda da jüri olarak görev aldı. Katılımcılarımız ise kendisinden birebir eğitim alma fırsatını yakaladılar.
 
Her akşam gerçekleştirdiğimiz partilerde DJ eşliğinde eğlenirken düzenlediğimiz kızılderili konsept partisi ile katılımcılarımıza çok farklı bir atmosferde eğlenme fırsatı sunduk.

Festival’in en büyük etkinliği elbette wakeboard yarışmamızdı. Gençler, Kadınlar ve Erkekler olmak üzere 3 kategoride yarışan katılımcılarımıza sponsorlarımızın desteği ile O’Brien marka wakeboard, Hip-Notics’de 3 gece konaklama, Ronix marka can yeleği ve daha pek çok hediyeler takdim ettik.

Festival sonunda özverili çalışmamızın karşılığı olarak katılımcılarımızdan ve Hip-Notics ailesinden oldukça olumlu geribildirimler aldık. WakeTurkey olarak Wakeboard sporunu geliştirmek adına önümüzdeki dönemde de Türkiye’deki tüm tesislere ziyaretler düzenlemeyi ve bu sporu geliştirmek adına kişi ve kuruluşlara destek sağlamayı hedefliyoruz.