LENA ERDİL'İN DÖNÜŞÜ

Tekrar yelken açmaya başladım!  Fuschl’da yer alan Red Bull DTC’deki tedavi sürecimi tamamladıktan sonra 2019 model Point7 yarış Yelkenlerimi almak için Garda Gölü’ne gittim ve sonunda sörf tahtasına tekrar çıkabildim. Biraz paslanmış hissetim ve 5mm botlarla bordu hissetmek mücadele ediyordum, ama yeniden yelken açmak beni inanılmaz mutlu etti. Yeni ekipmanım çok iyi hissettiriyor ve ayağımdaki vidalar için endişelenmeden tekrar sörf yapabilmek çok güzel, bunun için endişelenmekten çok sıkılmıştım! Youtube Vlog’umdaki en yeni paylaşımlarımdan biri olan ‘How Red Bull Athletes do Rehab’ ( Red Bull Atletleri nasıl tedavi oluyor) videosu size Avusturya’daki DTC atmosferini gösterecek.

İlk PWA Etkinliği Geliyor!

17-24 Nisan tarihleri arasında Fransa'da gerçekleşecek olan ilk 2019 PWA Dünya Turu etkinliğine kaydolmaya karar verdim. Hardware removal amelyatimdan kaynaklanan gecikme ile zamanında hazır olacağımı düşünmemiştim ve kendimi alışık olduğum kadar hazırlanmış  hissetmesem de yelken açabiliyorum. Bu yüzden bu etkinlikte katılabilmekten ötürü duyduğum keyif için yarışacağım.

5 gün sürecek uzun bir yolculukla şimdiye kadar tam 5 gün yelken açtım ve yeni bir sezon başlangıcında herkesi tekrar göreceğim için çok heyecanlıyım. Aynı zamanda uzun yıllar sonra Fransa'ya ilk kez bir Dünya Kupası etkinliğine katılmak için geri dönmüş oldum. Bu olaya normalden çok farklı bir tavırla yaklaşmak garip geliyor ama sanırım bunların hepsi iyileşme sürecinin bir parçası.

Almanya'daki Fehmarn Wassersport Center'da sadece 6 katılımcıyla sınırlı, yalnızca kızlar için özel bir windsurf Koçluk Kampı'na ev sahipliği yapacağımı duyurmaktan büyük heyecan duyuyorum. Alman slalom turunda yarışan hiçbir kadın yok ve bunun değişmesine yardımcı olmak istiyorum. Umarım bu kampla beraber gelecekte yarışmak isteyen kızlara ulaşabilir, teknikleriyle ilgili onlara yardımcı olabilir ya da en basitinden yarışmak isteyen kızların bir topluluk oluşturmalarına yardımcı olarak ilk yarışlarında bir arada olmalarını sağlayabilmek istiyorum. Bu adımı daha da kolaylaştırmak için, bu yıl Alman Rüzgar Sörfü Kupası'nda (DWC) da yarışacağım. Gerçekleştireceğim kamp freeride ve yarış tekniklerine odaklanacak. Rüzgarın az olduğu günler için Starboard bize kullanmamız için foillar sağladığını ve katılımcılara da folyoyu deneme şansı verdiğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

Visiting AL360 in Italy,

İtalyan bumba, direk ve diğer küçük accesoire üreticisi ile iş birliğimin 2019'da da devam ettiğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum. 2011'den beri onların Karbon Bumba'larına biniyorum ve ürünlerindeki yüksek kaliteden ötürü mutlu olmaya devam ediyorum! Sonunda bu İtalyan üretiminin arkasındaki aile ile tanışmak ve tüm İtalya'da, Cominardi ve iki oğlu Alessandro ve Francesco'nun gözetiminde bumbaların nasıl yapıldığını görmek harikaydı. Bu şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek ve web sayfalarını incelemek için buraya tıklayın. Kameramı oradaki ziyaretimde yanımda bulundurdum, bu nedenle bir sonraki Youtube Vlog'larımdan birinde bu küçük ziyaretimden bazı görüntüler için bizi izlemeye devam edin.

SIRADAKİ ETKİNLİKLER:

Nisan sonu ve mayıs başı çok kısa bir süre içinde 3 PWA etkinliği ile son derece yoğun geçecek. Yarışları www.pwaworldtour.com'dan canlı olarak takip edebilirsiniz. Sosyal Medya hesaplarimdan da güncel bilgileri takip edebilirsiniz.
 
17-23 Nisan PWA Dünya Kupası Marignane [ France ]
10-15 Mayıs PWA ANA Dünya Kupası [ Japan ]
17-23 Mayıs PWA Ulsan Dünya Kupası [ South Korea ]