KAYKAY FEDERASYONU YARIŞMALARI

27-28 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılan Kaykay Türkiye Şampiyonası 1. Etap yarışmalarında şampiyonlar belli oldu. Yarışmaların ilk gününde yapılan sıralama ve yarı finaller sonucunda  finale kalan yarışmacılar 28 Nisan 2019 tarihinde yapılan final karşılaşmalarında yarıştılar. 2019 sezonunun ilk yarışı olan 1. Etap yarışmalarında Büyükler ve U16 kategorilerinde kazananlar belli oldu.

BÜYÜK ERKEKLER   BÜYÜK KADINLAR
1. Adem Ustaoğlu  219.00  İstanbul   1. Mina Kuş  200.32  İstanbul
2. ibrahim Yılmaz  214.01  Ankara   2. S. Merve Nalçacı  149.66  İstanbul
3. Ö. Batuhan Tanış  203.67  Kayseri   3. Berfin Demirkazık  125.67  Ankara
4. Eray Şahin  197.67  İzmit   4. Hande Nur Uygun  123.33  İzmir
5. D. Mahmut Saadet  194.67  İstanbul          
6. M. Bera Tok  192.67  İstanbul          
7. Kerem Oral 184.00  Ankara          
8. Okan Pörçek  118.00  Mersin          
                 
U16 ERKEKLER   U16 KADINLAR
1. Z. Yiğit Bektaş  167.00  Bursa   1. Başak Seval  146.00  İstanbul

Etap Yarışmalarında dereceye giren sporcuların sıralamalarına göre aldıkları puanlar aşağıdaki gibidir. 2 etap sonucundaki toplam puana göre Türkiye Şampiyonası’na katılacak ilk 32 Erkek ve Kadın Sporcular bu tabloya göre belirlenecektir.

BÜYÜKLER KLASMAN SIRALAMASI   BÜYÜK KADINLAR
1 Adem Ustaoğlu  100   1 Mina Kuş  100
2 ibrahim Yılmaz  80   2 S. Merve Nalçacı  80
3 Ö. Batuhan Tanış  70   3 Berfin Demirkazık  70
4 Eray Şahin  60   4 Hande Nur Uygun  60
5 D. Mahmut Saadet  55        
6 M. Bera Tok  50   U16 ERKEKLER
7 Kerem Oral 46   1 Z. Yiğit Bektaş  100
8 Okan Pörçek  42        
9 Kerem Şahinoğlu   38   U16 KADINLAR
10 Alparslan Ayhan  34   1 Başak Seval  100
11 Mertcem Erbayraktar  30        
12 Yunus Aygün  27        
13 Esad Keskin  24        
14 İlkkan Tülüce  22        
15 Ege İnanç  20        
16 C. Beykay Bektaş  18        
17 Zafer Alp Işık  16        
18 H. Atakan Çelikten  15        
19 Yiğitcan Kalkan  14        
20 Onur Mete Emre  13        
21 Burak Santur  12        
22 Furkan Özkan  11        
23 Emirhan Ataman  10        
24 Y. Emre Butur  9        
25 Ahmet Akkoç  8        
26 Timur Çelik  7        
27 Oğuzhan Akdoğan  6