SERKAN ERKEK DÜNYA'YA AÇILIYOR

 

Kitesurf sporu ülkemizin coğrafi yapısı sebebi ile hayli revaçta. Rüzgar alan hemen her plajda havada uçuşan rengarenk uçurtmaları görmek mümkün. Bir de bu uçurtmalar kadar havalarda bir adam görebilirsiniz bir anda, işte o kişi muhtemelen Serkan Erkek.

Genç ve başarılı sporcumuzu tanıyalım ve yeni sponsorluğu hakkında biraz bilgi alalım dedik sizler için.

 

Selam Serkan. Seni biraz tanısak? Bize kendinden bahseder misin?

Ben Serkan Erkek. 22 Şubat 1996 Alaçatı doğumluyum.  Profesyonel Kiteboardçuyum. Onun dışında da tüm board sporlarıyla da yakından ilgileniyorum. Kite ile 2013 yılında, windsurf yaptığım zamanlar tanıştım. Bu sporda Freestyle disiplininde yarışıyorum. İdeal olarak düz veya az dalgalı suda uygulanan bir disiplin. Düz sulardaki sıçrama numaralarında farklı kombinasyonlarını görmek mümkün. Sadece board ve uçurtma ile yapılan güzel ve stilli numaralar görmek isterseniz, izlemesi ve yapması çok zevkli. Bu disipline yatkın olduğumu düşündüğümden ve freestyle yaparken keyif aldığımdan dolayı bu disiplinde yarışmayı tercih ettim. Ama Big Air disiplini içinde antreman yapıyorum. Farklı disiplinler de benim için çok heyecan verici olabiliyor özellikle de Big Air gibi adrenalini yüksek olan bi disiplinde.

Sportif Serkan nasıl biri? Neler yapmaktan hoşlanır?  

Sportif Serkan aslında şöyle, eğer rüzgar yoksa, koşullara göre wakeboard, kaykay, snowboard yapmak tercihim oluyor. Board sporlarına karşı ilgim olduğu için beni daha çok çekiyor. Onun dışında kara antremanı yapıyorum. Çünkü yaptığımız spor kondisyon, denge ve güç isteyen bir disiplin. Onun için vücudumu güçlendirmek için elimden gelen önemi göstermeye çalışıyorum.  

 

Bu spor için gezdiğini biliyoruz. Nerelere gittin? Favori mekanların nereler? Ülkemizde nereler?

Bugüne kadar Türkiye’de; Alaçatı, Gülbahçe(Urla), Özbek(Urla), Akyaka, Gökçeada, Ayvalık, Kilyos’ta kiteboard yaptım. Yurtdışında; Boracay, Capetown ve Brezilya’da kiteboard yaptım. Favori spotlarım ise, Türkiye’de Secret Spot Özbek, Dünya’da ise Taiba (Brezilya) favori spotlarım. 

 

Serkan ticari olarak hayatta kalabilmek için neler yapıyorsun? Mesela senden eğitim alabiliyormuyuz?

Şu zamanlar antrenmana yoğunlaştığım ve hedeflerim doğrultusunda zamanımı geçirmek istediğim için ders vermek bu dönem tercihim sayılmaz. Ama bundan öncesine kadar bir çok öğrencim oldu, bundan sonrasında da yapmak istediğim daha çok özel klinikler ve workshoplar. Planlarım bu şekilde.

 

 

 

Gelelim sponsorluk işlerine? Naish nasıl bir marka? Neden önemli sence dünyada?

Türkiye çok güzel spotlara sahip ve surf mantalitesi bu spotlarda yer edinmiş durumda. Fakat sponsor desteği hiç yeterli değil. Kiteboard hem Dünya’da hem de Türkiye’de popülerleşen ve gelişen bir spor. Türkiye’yi temsil eden bir rider, sporcu ve bu spora tutku duyan ve kendimi geliştirmeye aç bir kiteboardçu olarak şunu söyleyebilirim ki, sponsor desteğine ihtiyacımız var. Çünkü bu gerçekten çok büyük bir eksiğimiz.

Robby Naish’in tecrübesi ve bu spora kazandırdığı şeyler çok büyük. hepimiz onların gelirştirdiği ekipmanlarla bu sporu yapıyoruz zaten. Marka olarak çok eski ve itibarlı bi marka ve bu markayı kullanmak, Kite’a başladığım ilk zamanlardan beri istediğim birşeydi. 

 

 

Sen kendini 5 yıl içinde nerede görüyorsun?

 

5 yıl sonra, verdiğim çabaların ve verdiğim zamanın karşılığını almış ve bunun gururunu yaşamış olmak isterim. Çünkü bu benim için, inandığım şeyin peşinden gitmenin ödülü ve büyük mutluluğu olacaktır.

Teşekkürler genç Tahta sever..

 

Yorum yapabilmek için Kayıt Ol! yada Giriş Yap