ANTALYA'DA SAKLICENNET

Antalya deyince hepimizin aklına gelen ilk şey hatta belki tek şey; deniz, kum, güneştir.Taa ki bu haberi okuyana kadar!Ülkemiz eşsiz doğasıyla ve doğadan faydalanarak yaptığımız ekstrem spor olanaklarıyla her gün bizi şaşırtıyor ve şaşırtmaya devam ediyor.Biz Tahta Mecmua olarak bunu bizzat gördük ve yaşadık tabii ki sizlerle paylaşacağız.Antalya biliyoruz ki müthiş sıcak bir şehrimiz.Antalya ve kar mı?Evet.O zaman Saklıkent hakkında bize en doğru bilgiyi yıllarını buraya adamış İsa Alemdar'da alalım!

Bu tesiste ilk olarak kayak odasında kayak ayakkabısı kiralayan biri olarak çalışmaya başladım. Devamında 4 yıl işletme müdürlüğü yaptım  daha sonra ise snowboard sevdam daha baskın geldiği için bıraktım. Şu an snowboard antrenörü olarak ders vermekteyim ve bundan çok mutluyum. Aslında 3 mesleğim sahibiyim; ilk sırada Dalış Egitmenligi, Star Diving Academy olarak işlettiğim bir dalış merkezim var ve Türkiye Su altı Sporları Federasyonu il temsilcisiyim.Bunlarin dışında su altı ragbisi, serbest dalış ve zıpkınla balık avı antrenörlüğüde yapıyorum. Aktif olarak profesyonel yaban hayatı rehberiyim.Spor ve doğa ile iç içeyim her zaman.

İsa Alemdar'ı kısaca tanıdık, şimdi de Saklıkent hakkında bir kaç bilgi alalım.

Saklıkent, yapı kooperatifi 250 si aktif 500 haneli küçük bir kayak köyü olarak kurulmuştur.Bu kayak merkezinde kişisel yatırımlar söz konusudur yani devlet yatırımı yoktur.Bir çok insan tesislerin yetersiz olduğunu düşünüyor, doğru fakat Saklıkent kurulduğunda bir t-bar vardı sadece.Tabikide tesisler geliştirilmeye çok açık ve alternatifler de çoğaltılabilir fakat çoğu kayak merkezinden daha bakir burası.Ayni zamanda Tübitak gözlem evi de bu tesisin zirvesinde.Antalya için mükemmel bir yer, dünyada sabah kayak yapıp öğlen denize girebileceğiniz çok yer yoktur sanırım.

Gelmek isteyenler için tesis hakkında bir kaç detay vermek istiyorum;  

Tesise girişler ücretli, otopark problemi yok.

Skipass ücretleri de şu şekilde;  günlük 70tl, 10luk kart 60tl,  5lik kart 35tl şeklinde.

Kayak merkezinde en uzun pist 12 km ve aktif olarak çalışan iki 2 lift mevcut.Bir tane telesiyej ve bir de t-bar var.

Kayak Merkezinde konaklama konusu da şu şekilde,  10 odalı bir motel ve 3 tane de restaurant mevcut.

Yakından takip etmek için; @isaalemdar

Yorum yapabilmek için Kayıt Ol! yada Giriş Yap