Hayatım Müzik

Hayatımın büyük bir bölümü müzik... Karşıma çıkan en büyük problem kablolar, kocaman kablolar... Tüm bu sorunları kolayca çözmemi sağlayan TP-LINK UH720 2 Şarj Portlu USB 3.0 7-Portlu Hub ve HA100 Bluetooth Music Receiver incelemesi ile karşınızdayım. İnceleme videosundan ürünleri yakından tanıyabilir. Tüm detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

TP-Link HA100 gayet kullanışlı bir cihaz. Bu cihaz sayesinde Bluetooth desteği olmayan hoparlörlerinize bu yeteneği kazandırabiliyor ve cep telefonu veya tabletiniz gibi Bluetooth'lu cihazlardan hoparlörlere ses transferinde bulunabiliyorsunuz.Ürünün NFS desteklemesi ise ayrıca birçok kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

NFC özellikli cihazlarla tek dokunuşta eşleşebilen HA100, cihazınızın NFC desteği yoksa bile Bluetooth üzerinden eşleşiyor. Totalde 8 cihaza kadar otomatik eşleşme sağlayabilen cihaz, bu cihazları hafızasında tutuyor ve daha sonraki bağlantılarınızda her defasında eşleşme zahmetinden kurtarıyor. Cihazın geniş bir uyumluluğu var. Tüm A2DP Bluetooth cihazlar ile uyumlu olan HA100, 3.5 mm ya da RCA jak destekleyen herhangi bir stereo cihazla çalışabiliyor

Cihazın kutu içeriğinden 3.5 mm AUX kablosu ve ayrıca 3.5 mm'lik jakı RCA kablosuna dönüştüren bir başka kablo geliyor. Böylece az önce de söylediğimiz gibi bu cihazı hem 3.5 mm jaklı cihazlara, hem de RCA'lı stereo cihazlara kolaylıkla bağlayabiliyorsunuz. Elbette HA100'e güç vermesi için kutu içeriğinde bir adaptör de bulunuyor. Bunu da cihaz üzerinde yer alan microUSB noktasına bağlıyorsunuz ve bu sayede TP-Link HA100 çalışıyor.
Bluetooth 4.1 sürümünü kullanan TP-Link HA100, 20 metreye kadar kablosuz menzili sunabiliyor ki bu da gayet ideal bir menzil.

TP-Link UH720 USB Hub, oldukça kullanışlı bir çözüm. Özellikle USB portunun azlığından şikayet eden kullanıcılar için iyi bir seçim olabilir. Siyah parlak malzemeli gövdesiyle oldukça şık görünen Hub, bilgisayarınızın yanına güzelce yerleşiyor ve masa üzerinde şık görünüyor. Ön yüzünde tam 7 adet USB 3.0 portu bulunduran cihaz, arka kısmında ise bilgisayarınıza bağlanmak üzere bir USB 3.0 çıkış portu bulunduruyor. Bu port üzerinden kutu içeriğinden çıkan USB 3.0 kablosuyla Hub'ı bilgisayarınıza bağlayabiliyorsunuz.

 

Hub'ın sağ kenarında iki USB bağlantısı daha görüyoruz. Bu iki USB noktası 2.4A gücünde akım vererek mobil cihazlar için hızlı şarj imkanı sağlıyor. Böylece cep telefonu ve tabletinizi en hızlı yoldan bu cihazla şarj edebilmeniz mümkün hale geliyor.

USB 3.0 noktalarıyla hızlı veri aktarımı sağlayan cihaz, elbette USB 2.0'lı cihazlarla da uyumlu. Yani bilgisayarınızda USB 3.0 portunuz yoksa bu Hub'ı kullanamayacağınızı düşünmeyin. Yüksek voltaj, aşırı ısınma gibi sorunlara karşı da korumalı olarak gelen TP-Link UH720, herhangi bir kuruluma da ihtiyaç duymuyor. Direkt olarak Hub'ı kutusundan çıkartıp bilgisayarınıza takıyor ve çalıştırabiliyorsunuz.