SPX' TEN BÜYÜK FEDAKARLIK

Ülkenin bulundupğu ekonomik şartlarda yaptığımız sporlar hobi gibi görünsede bizler biliyoruz ki yaşam tarzımız.Hal böyle olunca bu sporları icra edeceğimiz malzemelerin fiyatları ve alım şartları bizi yakından ilgilendiriyor.Türkiyede ki en büyük mağazalar zinciri olan SPX mağazaları CEO'su Orkun Olgar Bey'e bu zor günlerdeki stratejilerini sorduk ve..

Şu anda yeni döviz kurları ve devletin getirdigi çok yüksek gümrük vergilerinden dolayı şiddetle yükselen fiyatlar görüyoruz.Bütün bunlar Türkiye de doğa sporları işi yapmaya calışan bizlerin gerçekleri fakat bizler bu gerçeklere rağmen fiyatlari Türk tüketicisi için nasıl daha makul/alınabilir kılabiliriz diye sürekli bir çaba içerisindeyiz.Bu sebeple karlılıkları iyice kısarak etiket fiyatlarını olabildiğince aşağıya çekmeye çalışmıştık ama gördük ki ürünler hala Türk lirasina çevrildiginde Türkiye için çok yüksek kalıyor.Örnek vermek gerekirse 170 euroluk goretex bir ayakkabı 1000 TL yapıyor neredeyse. Tarihimizde yapmadığımız ve normal şartlarda yapamayacağımız bir şey yapıp sezon başında ürünlerin bir çoğunda indirime giriyoruz. Biliyoruz ki hiç bir firma bu şekilde yaşayamaz ama bizi sevenler ile birlikte ülkemizin içinde bulunduğu bu çalkantılı dönemi aşacagımıza inancımız tam.

Dolayısı ile şu anda SPX lerde yeni sezon ürünlerde dünyaya göre ciddi anlamda daha iyi fiyatlar ile karşılaşacaksınız, hem de devletin gümrüklerde aldığı %65 e yakın vergilere rağmen.İnanın bunu başarmak gerçekten de kolay değil. Bir tüketici çok doğal olarak satın aldığı fiyata bakar ama bu fiyata gelirken Türkiye gibi bir ülkede Avrupa ve ABD de olamayan ne tür vergiler ödendiği bizim gibi firmalarin sorunu.Bunu tüketici anlamalı, kararını yine aynı marka/aynı üründe daha iyi fiyattan kullanabilir bu cok doğal.Dediğim gibi şu noktada geldiğimiz fiyatlarin Abd ve Avrupa Birligini dikkate aldığımızda dahi çok iddiali bir yerde olduğunu düşünüyoruz. onbinlerce ürün olan SPX lerde belki her üründe bunu yakalayamıyor olabiliriz ama büyük çoğunlugunda yakaladığımızı söyleyebilirim. Ayrıca kasada peşin ödemede verdiğimiz %10 para puanı ve sadakat kartımızda bunun üzerine verdigimiz %12 ye kadar olan parapuanı da dikkate almanızı rica ve tavsiye ediyoruz.

Yorum yapabilmek için Kayıt Ol! yada Giriş Yap