Sörf Çiftliği

Kelly Slater’ın havuz partisine hoş geldiniz.

Dünya Sörf Ligi’nin ilk defa bu sene bir ayağı okyanus da değil Lemoore, California da bir havuz da yer aldı. Yanlış okumadınız bir havuz da.

 

Kelly Slater Dalga Şirketi (KSWC);

fizik, mühendislik ve dizaynı kombine ederek dünyanın ilk insan yapımı, en uzun açık tüp ve yüksek performans dalgalarını yaratan yenilikçi bir dalga teknolojisi şirketidir. Dalga sistemi okyanus da bulunan dalgaların gücünün, hızının ve tecrübesinin mimiklerini kopyalar. 11 kez dünya şampiyonu Kelly Slater’ın hayali ile ortaya çıkan KSWC, Dünya klasında dalgalar yaratarak en yetenekli atletlerin yeteneklerini en üst seviye ye çıkarmalarına ortam sağlar.

 

 

Devamlılığı sağlanan dalgalar sayesinde sörfçüler münakaşa ya girmeden mücadele edebilir hale gelirler. 360 derece de kamera ve sensörler ile sörfçülerin performanslarının izlenip kayıt altına alınabilmesi sporun geliştirilmesi için hesaplı geri bildirim sağlar. Aynı zaman da kişinin yeteneklerine göre tasarlanmış dalgalar ile de kişisel gelişim de sağlanır.

 

 

Şu ana kadar ki en sıkıcı yazım herhalde? Kel abimi yeteri kadar pohpohladıysam dalga sörfünün ruhsallığına göre nasıl yargılanmalı bu şirket oraya gelelim. Her zaman dalga olması güzel, seyircilerin güle oynaya herkesin sırayla kardeş kardeş kaymasını izlemesi de tamam. Ancak dalga aramanın verdiği keyif? Fırtına vurduğunda ki bekleyiş? Acaba bu sefer nasıl dalgalar olacak?  Ya da suda iken dalgaları okuma zekasını ve hissiyatını rafa mı kaldırıyoruz? Doğanın sessizliği ile dalgaların sesinin birleşmesi yerine tren hangarı gibi gürültü çıkaran bir makinenin dibinde sörf yapmak?

 

Yanlış anlaşılmasın gömmüyorum, adamlar %100 güneş enerjisi ile çalışan sistem yapmışlar, gelip bir tane de Ankara’ya yapsalar, hiçbir kuvvet çıkaramaz beni orası ayrı.

 

Yorum yapabilmek için Kayıt Ol! yada Giriş Yap